profilaktiniai

Ruošiama informacija apie gydytojų atostogas...

gaidamovic111

Vidaus ligų gydytoja Irena Gaidamovič pataria, kaip neperšalti ir nesusirgti virusine infekcija.

1. Pasiskiepykite nuo gripo.

2. Kasdien bėgiokite/vaikščiokite 30 min. gryname ore. Fizinis aktyvumas yra labai svarbus, todėl pasirinkite tokią judėjimo formą, kuri Jums yra priimtiniausia. 

3. Pasirinkite tinkamą orui avalynę. Svarbu, kad Jūsų kojos būtų sausos ir šiltos.

4. Vartokite vitaminą D, žuvų taukus ar kitus papildus, kuriuos Jums paskirs gydytojas.

5. Dažnai plaukite rankas.

Laikydamiesi šių principų išsaugosite darbingumą ir puikią savijautą. 

Kokių priemonių imtis, jei pajutote virusinės infekcijos simptomus? 

Gydytoja Irena Gaidamovič gana griežta: “Patarčiau keletą dienų likti namie ir “nenešti” infekcijos į kolektyvą. Darbe Jūs pats nebūsite produktyvus, o dar ir su kolegomis pasidalinsite nemalonia infekcija”. Šeimos, vidaus ligų ar vaikų ligų gydytojai konsultuoja ir telefonu, todėl I. Gaidamovič pataria geriau vienąkart paskambinti gydytojui ir pasikonsultuoti, nei po kurio laiko atvykti su įsisenėjusiomis komplikacijomis. Kita vertus, telefoninis pokalbis negali atstoti kokybiškos konsultacijos, kuomet gydytojas turi galimybę apžiūrėti pacientą savo kabinete bei paskirti būtinus tyrimus bei atitinkamą gydymą.

Irena Gadamovič yra linkusi pacientams skirti natūralias priemones gydymui. Vos pajutus pirmuosius virusinės infekcijos simptomus specialistė pataria vartoti žolelių arbatas ar homeopatinius preparatus. Jei natūralios priemonės nepadeda, tik tuomet skiriami cheminiai vaistai. 

Gydytoja I. Gaidamovič akcentuoja, kad reiktų pasitikėti būtent gydytojo kompetencija, kuris turėdamas visą informaciją apie pacientą, sprendžia dėl papildomų tyrimų būtinybės ir gydymo. Patariama neužsiimti savigyda bei nespręsti už gydytoją, kurie tyrimai pacientui yra tikslingi. Juk gydytojas mokosi visą gyvenimą, nuolat tobulinasi įvairiose konferencijose, skaito naujausią profesinę literatūrą ir turi sukaupęs didžiulį žinių bagažą! 

Vidaus ligų gydytoja prisimena seną gerą posakį: “Saugokis pats, - ir Dievas tau padės!”. Visuomenėje sklandant įvairiausiems mitams apie gripo vakcinos naudą ar žalą, gydytoja vis tik rekomenduoja skiepytis žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Padidintos rizikos grupei taip pat priklauso senyvo amžiaus žmonės, kuriems vakcina nuo gripo skiriama nemokamai. I. Gaidamovič ragina nerizikuoti sveikata ir apsisaugoti nuo galimų gripo komplikacijų, todėl rekomenduoja atvykti į polikliniką pasiskiepyti. 

thank10
Aukštyn