profilaktiniai

Svarbi informacija pacientams:

uzs student

Jeigu studijuojate Europos Sąjungos valstybių narių aukštosiose mokyklose, tačiau nedeklaravote savo išvykimo iš Lietuvos ir laiku nepristatėte pažymos apie studijas į Vilniaus teritorinę ligonių kasą (toliau - VTLK), informuojame Jus, kad turėtumėte nedelsiant tuo pasirūpinti. 

Kodėl? Laiku nepristatę pažymos į VTLK, rizikuojate turėti problemų dėl nutrūkusio privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD). 

Kuo tai gali pasireikšti? Valstybinė mokesčių inspekcija turi teisę išskaičiuoti PSD mokesčius iš studento arba pateikti sąskaitą jo tėvams pagal gyvenamąjį adresą. Jei grįžę į Lietuvą šventiniu laikotarpiu iš bet kurios Europos Sąjungos valstybės kreipsitės į savo polikliniką dėl asmens sveikatos  priežiūros paslaugų, Jūs – draustumo nesusitvarkę studentai, rizikuojate gauti sąskaitą už asmens sveikatos priežiūros paslaugas. 

Užsienyje studijuojančius asmenis arba jų tėvus maloniai kviečiame skambinti į VTLK ir įsitikinti, ar studijoms išvykęs asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (turi draustumą). 

Kontaktai: Vilniaus TLK tel. 852120000 arba nemokama linija 870088888, daugiau informacijos: http://vilniaustlk.lt/index.php?id=43.

 

thank10
Aukštyn