Skiepai. Kodėl reikia skiepytis? Sveiko vaiko raidos etapai. Mano vaikas ruošiasi į mokyklą: ar jau emociškai subrendęs?

Šrifto dydis:

2014 10 23 d. 13.00 val. VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikoje, konferencijų salėje, 4a. vyko paskaita, kurią skaitė vaikų ligų gydytojos: A. Arbašauskienė ir I. Roždestvenskaja
jolanta trinkuniene Paskaitos pradžioje projekto "Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje - sveikas vaikas" koordinatorė, gydytoja - vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė supažindino susirinkusius su priemonėmis, kurios vyks ateityje, paragino visus būti aktyvesniais. Gydytoja atžymėjo, kad dažnai tėvams kyla klausimas: „Skiepyti savo vaiką, ar – ne?". Neretai jie dvejoja skiepų naudingumu. Kai kurie net nepagalvoja, kokias rimtas pasekmes gali „atnešti", jų atsisakymas skiepyti vaikus.


irina rozdestvenskaja Paskaitos metu vaikų ligų gydytojos diskutavo kartu su tėveliais ir ugdymo įstaigų specialistais, kad jų pareiga - rūpintis savo vaikais bei jų sveikata. O vaikų skiepai- tai vienas iš būdų, kuris padeda apsaugoti savo vaikus bei kitus vaikus, o taip pat ir suaugusiuosius nuo infekcinių ligų. Gydytoja I. Roždestvenskaja labai išsamiai papasakojo apie vakcinas, ir kokie galimi pavojai laukia mūsų vaikų, jeigu bus nepaskiepyti laiku.
Pasak vaikų ligų gydytojos, tėvams nuspręsti skiepyti vaikus, ar - ne, yra labai sunku, nes vis išgirsta nerimą keliančių pasvarstymų apie vaikų skiepų saugumą. Todėl paskaitos metu gydytoja I. Roždestvenskaja ir pabandė išsklaidyti tėvelių nerimą, supažindino, koks yra vaikų skiepų kalendorius Lietuvoje, kuriame įvardyti visi reikalingi skiepai.
aldona arbasauskiene Antroje paskaitos dalyje gydytoja - pediatrė A. Arbašauskienė supažindino, kada vaikas būna pasiruošęs mokyklai, kaip skatinti jo saviraišką. Pasak gydytojos, tėveliai nuo mažens turėtų skatinti vaikų savarankiškumą, lavinti bendravimo įgūdžius. Vaikas, kuris šeimoje jaučiasi mylimas, gerbiamas; kuris turi tam tikras pareigas namuose, turės mažiau adaptacinių problemų mokykloje. Pasak gydytojos, savarankiškumo įgūdžių lavinimas labai lemia, kaip vaikui seksis mokykloje. Jei vaikas pats nemoka užsisegti sagų, jam teks vienu metu mokytis ir raidžių, ir savarankiškumo.
Aktuali problema - vaikų kalba: ar ruošdamasis į mokyklą vaikas tikrai taisyklingai taria visas raides. Kartais tėvai taip pripranta prie vaiko tarties, kad nebepastebi, jog jis švepluoja, netaria tam tikrų garsų. Būtinai reikėtų tarties defektus ištaisyti iki mokyklos. Pasak projekto koordinatorės, gydytojos, J. Trinkūnienės tėveliams svarbu žinoti, kad Vilniaus m. kai kurios poliklinikose (pvz., Šeškinės, Centro, Karoliniškių, Antakalonio, Santariškių) yra logopedai, kurie suteiks vaikui reikalingą pagalbą. Gydytoja atžymėjo, kad turint siuntimą (forma Nr.027/a), kalbos korekcijos užsiėmimų vaikučiui priklauso 20 kartų metuose nemokamai.
Taigi, mūsų meilė ir rūpestis - itin svarbus mažyliams.

Projekto "Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje – sveikas vaikas" koordinatorė, gydytoja Jolanta Trinkūnienė
Mob.: 8-623 74 988