SVEIKATOS UGDYMAS: SKIEPYTI TEIGIAMĄ POŽIŪRĮ Į SAVO IR KITŲ SVEIKATĄ, FIZINIŲ IR PSICHINIŲ GALIŲ STIPRINIMAS. HOMEOPATIJOS REIKŠMĖ IR NAUDOJIMO GALIMYBĖS

Šrifto dydis:

VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika kartu su projekto "Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje- sveikas vaikas" Partneriais organizavo  konferenciją, kuri įvyko 2014-11-13d.  „Žaros" vid. mokykloje, Karklėnų g., 13, Vilnius. Dalyvavo - 57 žmonės, kurie išklausė lektorių pranešimus, dalyvavo diskusijoje, kaip skiepyti teigiamą požiūrį į sveikatą ( PS.: Kadangi konferencija užtruko ilgiau, negu buvo numatyta, tai pabaigoje liko patys ištvermingiausi) .

hapapy-kids

Konferenciją atidarė "Žaros" vid. m-klos direktorius Dmitrij Popov. Jo  nuomone: 'Sveikas vaikas-sveika šeima-sveika visuomenė". Direktorius pasidžiaugė, kad moklykloje vyksta daug renginių, atsiranda didesnis bendradarbiavimas tarp pedagogų ir tėvelių. Direktoriaus manymu, toks Projektas yra reikalingas, nes padeda geriau pažinti vieniems kitus, sužinoti daugiau apie tai, kas svarbu, kad gyventume sveikai ir saugiai.

Konferencijos moderatorius - projekto koordinatorė, gydytoja Jolanta Trinkūnienė. Jai mielai talkino visi, draugiškai nusiteikę Projekto partneriai ir pranešėjai.

Pranešimų temos:

1. Homeopatija ir peršalimo ligos (Lektorė: homeopatė vaikų ligų gydytoja Gema Galvydytė, UAB MITELA)
2.  Vaikų ir paauglių fizinės sveikatos ypatumai. Atramos – judėjimo aparato sutrikimai ir gydymas (Lektorė: VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika, kineziterapeutė Daiva Piekautienė)
3. Lauko teritorijos pritaikymas ir panaudojimas vaikų sveikatinimo procesams (Lektorės: v/d „Coliukė" direktorė Birutė Spruogienė, pavaduotoja Natalija Peganova)
4. Burnos sveikatos svarba skirtingais gyvenimo laikotarpiais. Ar tikrai galima paveldėti greitai gendančius dantis?(Lektorė:VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika, gyd. - odontologė Justė Valentėlytė)
5. Fizinių ir psichinių galių stiprinimas (Lektorius iš UAB „TORPOL BALTIJA")
6. Kas dedasi šeimos sieloje? Kaip vaiko meilė ir nesąmoninga ištikimybė šeimai gali kurti konfliktus ir žaloti sveikatą, arba stiprinti ir auginti. Šeimos konsteliacija. (Lektorius: psichoterapeutas Kazimieras D. Daugėla, VšĮ Sisteminių sprendimų institutas)
7. Diskusijos.

Projekto „Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje – sveikas vaikas" koordinatorė, gydytoja – vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė