Projekto "Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje – sveikas vaikas" uždarymas

Šrifto dydis:

 

IMG 5150x2014 m. gruodžio 17 d. VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikoje vyko PROJEKTO uždarymo renginys (programos vertinimas pagal iškeltų uždavinių įgyvendinimą), kuriame dalyvavo mūsų poliklinikos specialistai, projekto partneriai ir svečiai (iš viso 25 žmonės).  Susitikimo metu buvo pristatyta Partnerių „namų užduotys“, bendradarbiavimo pasiūlymai ateinantiems metams. Dalyviai aktyviai diskutavo apie padarytus darbus ir apie tai, ką galima būtų dar nuveikti...

 

RIMG 5195xenginio pasveikinti atvyko Naujosios Vilnios seniūnas Jurijus Gridiuško, kuris pripažino, kad toks projektas buvo itin svarbus Naujosios Vilnios bendruomenei: „Išjudinot mus. Reikia žmonėms informacijos, renginių. Taip, aš gal ne tiek prisidėjau, kiek norėjote, bet pažadu, kad ateityje dėsiu visas pastangas ir remsiu Jūsų idėjas. Kartu kviečiu Jus atvykti  š.m. gruodžio 19d. 18 val. į  Naujosios Vilnios seniūnijoje vykstančią Kalėdinės eglės įžiebimo šventę. Kalėdinis susitikimas su bendruomene vyks š.m. gruodžio 19d. 16.30 val. Naujosios Vilnios seniūnijos salėje, Gerovės g. 1, 308 kab. , kur Jūs pristatysite  projekto „Sveikos šeimos ugdymas Naujosios  Vilnios seniūnijoje - sveikas vaikas" nuveiktus darbus ir planus 2015-iems metams.

IMG 5213xViso projekto metu jautėsi aktyvi pagalba iš 4-ojo PK. Jų aktyvus dalyvavimas projekto rengime, priemonių organizavime, tik dar labiau sutvirtino ryšius. Vilniaus miesto 4-ojo PK viršininkas Igor Vološinov pritarė, kad projektas tikrai naudingas. Pradėtas didelis darbas. Ir jau yra suburta komanda, kuri pasiryžusi dirbti toliau.

UAB MITELA, kuri mums buvo ir partneriai, ir rėmėjai (PS.: jų dėka pavyko suorganizuoti Sveikatingumo dieną,  finansavo straipsnio pasirodymą „Mamos žurnale Nr. 9), žada aktyviai bendradarbiauti ir ateityje.

IMG 5239xProjekto uždarymą pagyvino svečiai iš Elektrėnų savivaldybės. Susirinkusieji su malonumu klausėsi Vilijos Dobrovolskienės eilių. Vilija, lietuvių kalbos mokytoja, poetė, pristatė 22-ą savo knygą „Karaliau, mano...". Pasak poetės, „Gyvenimas - kortų kaladė su praradimais ir džiaugsmais. Tegul pastarųjų būna daug daugiau..."

Vaikų darželio „Coliukės" direktorės pavaduotoja Natalija Peganova, kaip ir viso projekto gyvavimo metu, buvo ir yra tas žmogus, kuris aktyvus ir visada linkęs save parodyti tik per gražius darbus, kurių nuveikta tikrai daug. Nors pats pavadinimas „Coliukė" asocijuojasi su mažu, švelniu, kažkuo gležniu, bet tai, ką daro mūsų Partneriai - v.d. „Coliukė"- yra labai labai daug.  Jie aktyviai dalyvavo visose projekto veiklose, stengėsi įtraukti kuo daugiau šeimų. Pasak Natalijos, „Projektą būtina tęsti, nes per nepilnus metus neįmanoma suformuoti šeimų nuostatų. Graži iniciatyva neturi numirti. Tik gal projektą galima perkelti ir į kitas institucijas"

IMG 5188xMenininkės Vilmos Budrienės paveikslai (PS.: Jos darbų paroda „Žydėjimas" puošė mūsų poliklinikos konferencijų salę nuo š.m. rugpjūčio mėn.), susilaukė dar didesnio įvertinimo. Vilniaus m. 4-ojo PK viršininkas pakvietė Vilmą savo darbus perkelti į jų patalpas.

Pasak mūsų poliklinikos kineziterapeutės Daivos Piekautienės, „Projektą vertinu teigiamai. Manau, kad tikslas buvo įgyvendintas ir pritariu, jog labai  svarbu palaikyti ryšį su kitomis įstaigomis".

 IMG 5186xVšĮ Naujosios Vilnios poliklinikos gydytoja odontologė Justė Valentelytė: „Lietuvoje mažai dėmesio skiriama ligų profilaktikai. Šis projektas - tai puiki priemonė šviesti tėvus vaikų sveikatos temomis, didinti jų motyvaciją, padėti jiems, atsakant į konkrečius klausimus. Esu užtikrinta, kad projekto tęstinumas reikalingas ir aktyviai bendradarbiausiu, dalinsiuosi savo žiniomis ateityje."

„Žaros" vidurinės mokyklos direktoriaus Dmitrijo Popovo mintys: „Projektas aktualus. Visos bendros Naujosios Vilnios institucijų paastangos dėl šeimų problemų visada užtikrina gerus naudingus rezultatus. Visi projekto darbai detaliai apgalvoti ir suplanuoti. Jaučiasi ypatingas projekto kuratorės vaidmuo. Tęstinumas ateityje labai pageidautinas, labai naudingas gydytojų ir tėvelių bendravimas ne poliklinikos aplinkoje"

BTV „Sveikatos kodas" laidos vedėja gerb. gydytoja Irena Pivoriūnienė pakomentavo: „Uždarymas, bet ne užbaigimas, tikiuosi... Mokytis ir mokytis sveikos šeimos ugdymo!"

UAB „TORPOL BALTIJA" Direktorės pavaduotoja-teisininkė Dangė Bareckienė atsiuntė gražų sveikinimą ir projekto įvertinimą: „Atsižvelgiant į projekto kūrimo ir įgyvendinimo veiksmus, vertiname pačiu aukščiausiu balu. Tokio nuoširdaus darbo tikrai gali daug kas tik pavydėti. Projekto tęstinumas 2015-ais metais yra ne tik reikalingas, bet ir būtinas, kadangi jo populiarumas auga, kas taip pat parodo jo tęstinumo poreikį. Šis projektas yra puikus ir kitiems sektinas pavyzdys, siekiant teigiamų pokyčių ir galėtų būti paverstas tam tikra įgyvendinimo programa valstybės lygiu".

Daug gražių palinkėjimų, žodžių dar buvo išklausyta...
Smagu, kad Projektas buvo pastebėtas ne tik mūsų aplinkoje. 

Susirinkusius į Projekto „Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje - sveikas vaikas" žvakių šviesoje maloniai nuteikė Artūro Dubakos ir dviejų merginų atliekamos dainos: lyriškos, švelnios, jausmingos...

Taigi, projektas gimė ir pradėjo augti 2014-ais metais. Kaip mes juo rūpinsimės ir kokias sąlygas jam toliau vystytis sudarysime, tai priklausys tik nuo mūsų pačių norų, pastangų ir geranoriškumo.

Ačiū Projekto dalyviams, partneriams ir visiems, draugiškai nusiteikusiems...Gražių artėjančių švenčių ir kiekvienam sulaukti savo Kalėdinio stebuklo.

nuotr1 nuotr3
nuotr4 nuotr5

 Vilijos Dobrovolskienės ir Larisos-Loretos Dapkienės nuotraukos.


 

christmas

Pabaiga…..

Artėja pačios gražiausios šventės - Kalėdos. Žiemos šarmoj sustokim pagalvoti, kas nuveikta, ko siekta, kaip gyventa. Malonu, kad turime kuo pasidžiaugti, tačiau vis norisi sugrįžti prie Kalėdų stebuklų.

Kas mums yra stebuklas? Manau, jo ieškoti reikėtų paprastuose dalykuose. Ar matote, kaip įšalęs žemės grumstas? Ar regite, kokia žalia eglių spalva, kaip gražiai per lauką vingiuoja kelias, o į jį nuo kiekvieno kiemo atbėga takeliai? O upeliuko ledas ir po juo amžiną kalbą gurgantis upelis?..

Tereikia visa tai pamatyti. Juk mes visi kartu ir mokomės visa tai regėti, klausytis, suprasti...

Kalėdos - nuostabus metas ne vien stebuklinga naktimi, bet ir gerumu, susitaikymu.

Linkiu visiems: mylėkime p i r m i, atleiskime p i r m i, gerumą rodykime p i r m i  ir  p i r m i pasakykime: ,,Ačiū, kad Tu esi,,. Nuoširdžiai ačiū visiems, kurie dalyvavote projekto "Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje - sveikas vaikas" uždaryme.

Projekto „Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje – sveikas vaikas" koordinatorė, gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė