gydPuchas

Gerbiama gydytoja, kiek metų dirbate ginekologijos srityje?

Ginekologe dirbu jau daugiau nei 20 metų. VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikoje pradėjau dirbti neseniai. Iki to laiko mano darbinė geografija buvo labai plati - Vilnius, Ignalina, Lentvaris, Šakiai, Riešė, Kaišiadorys.

Ar prižiūrite nėščiąsias?

Žinoma, konsultuoju nėštukes, prižiūriu nėštumo eigą iki pat gimdymo. Beje, pastaruoju metu pagausėjo moterų, gimdančių po trečią vaikutį, būdamos 40 ir daugiau metų. Ši tendencija yra atėjusi iš Vakarų. Mano karjeros pradžioje tokie atvejai nebuvo itin dažni. Noriu pabrėžti, jog naująja gausesnių šeimų tendencija aš labai džiaugiuosi. Mūsų poliklinikoje ypač rūpinamasi būsimomis mamytėmis. Labai smagu, kai gimus vaikučiams, jaunos mamytės patiki mažųjų sveikatą būtent mūsų poliklinikos vaikų ligų gydytojams. Kadangi poliklinikoje dirba ilgametę patirtį turintys vaikų ligų gydytojai, sveikata rūpinamasi ypač atsakingai.

Kokius privalumus įvardintumėte moterims, norinčioms konsultuotis Naujosios Vilnios poliklinikoje?

Savo darbe aš stengiuosi itin šiltai bendrauti su atvykusia moterimi, kuo tiksliau išaiškinti tyrimų ir gydymo ypatumus. Savo pacientėms netgi surašau “atmintines”, kokius medikamentus, kuriuo paros metu vartoti. Konsultacijos pabaigoje man pacientės dažnai sako: “Taip bijojau vizito pas ginekologę, bet po nuoširdaus pokalbio nerimas išnyko”. Mano, kaip gydytojas pareiga - nepriekaištinga aptarnavimo kokybė ir pasitikėjimu grįstas ryšys su paciente. Iš visos širdies stengiuosi pagelbėti, ir pacientė tai jaučia. Tai didžiausias mano darbo įvertinimas.

Ką rekomenduotumėte moterims, siekiančioms išsaugoti savo sveikatą?

Svarbiausia - profilaktinis savalaikis sveikatos tikrinimasis. Pas gydytoją ginekologą rekomenduojama atvykti ne rečiau kaip 1 kartą per metus, o esant nusiskundimų, kas pusę metų ir dažniau.

Ar poliklinikoje yra eilės? Kaip greitai galima patekti į konsultaciją pas gydytoją ginekologą?

Jei yra ūmūs skausmai, kraujavimas, konsultacijai priimame iškart tą pačią dieną. Stengiamės kuo skubiau pagelbėti kiekvienai atvykusiai moteriai. Jei pas gydytoją ginekologą užsiregistruojate įprasta tvarka, pacientei konsultacija bus suteikta maždaug savaitės bėgyje.

Su kokiomis ginekologinėmis problemomis dažniausiai susiduria Jūsų pacientės?

Jei taip galima išsireikšti, moterų sveikatos problemos yra “užleistos”. Gaila, kad moterys savo sveikata susidomi tik tada, kai visapusiškai pasirūpina savo šeimos nariais. Gimdos miomos, cistos, šlapimo nelaikymas, - tai vieni dažniausių nusiskundimų. Jei moterys atvyktų profilaktiškai pasitikrinti dažniau, tuomet būtų išvengta didesnių problemų. Deja, moterys linkusios laukti ir tikėtis, jog susirgimai tarsi dings savaime.

Kitas faktas, dėl kurio moterys neatvyksta pas ginekologą pasitikrinti profilaktiškai, - tai baimė. Jos tiesiog nedrįsta ar bijo praverti ginekologo duris, jei nėra akivaizdžiai juntamų sutrikimų. Mano užduotis yra sukurti nuoširdų ir abipusiu pasitikėjimu pagrįstą ryšį tam, kad moteris be jokios baimės atvyktų į konsultaciją ir kitą kartą.

Kodėl, Jūsų nuomone, Lietuvoje yra tiek daug nevaisingų šeimų?

Anksčiau nepelnytai buvo manoma, kad dėl nevaisingumo tarsi atsakinga tik moteris. Tikėta, kad tai susiję su tam tikra moters patologija. Tyrimo metodams tobulėjant buvo įrodyta, kad šiuolaikinių vyrų netinkamas gyvenimo būdas, rūkymas, alkoholio ar net narkotikų vartojimas daro įtaką spermos kokybei. Atlikus spermogramą paaiškėja, kad spermijų gyvybingumas yra minimalus. Tai yra viena iš daugelio priežasčių, kurios daro įtaką šeimų nevaisingumui.

Kokius naujausius gydymo principus taikote savo darbe?

Galiu pasidžiaugti, kad medikamentinis miomos gydymas yra vienas iš sėkmingiausių, kuriuos taikau savo darbe. Vartojant paskirtus vaistus, mioma po truputį traukiasi ir mažėja, todėl dažnu atveju nereikia chirurginės intervencijos į moters kūną. Tai aš laikau dideliu privalumu.

Nuoširdžiai dėkojame už pokalbį.