kudikis

Registruokitės jau šiandien tel. 852675513 (nuo 8.00 iki 16.30 val.)

Gydytoja konsultuos gruodžio mėnesį: 5; 13; 19; 27 dienomis nuo 17.00 iki 19.00 val. Poliklinikos pagrindiniame pastate 105 kab. I-ame aukšte (už liftų). Labai patogu mamytėms su vaikų vežimėliais.

Mūsų poliklinikoje prisirašiusieji tėveliai ir jų vaikučiai bus konsultuojami įvairiais jiems rūpimais klausimais. Laukite individualių konsultacijų su ilgametę darbo patirtį turinčia vaikų ligų gydytoja Rita Kundotiene!

Miela gydytoja, ar tėveliai atvyksta konsultuotis ne tik apie vaikų ligas, bet ir žindymo, mitybos ar dienos režimo klausimais? Kokie dažniausi jaunų tėvų klausimai konsultacijos metu?

Vaikų ligų gydytojų darbas - tai pirmiausia profilaktika. Tai darbas su sveikais vaikais, jų augimo, vystymosi stebėjimas, siuntimas specialisto konsultacijai, esant menkiausiam įtarimui. Mes siunčiame specialistams konsultuoti daug vaikučių ir dažnai gauname džiuginančius atsakymus. Vaikų ligų gydytojai žino, jog kartais ligos požymiai gali būti minimalūs. Labai svarbu juos laiku pastebėti. Ypač dažnai pirmaisiais gyvenimo metais stebime vaikučius, bendraujame su tėvais, konsultuojame juos vaiko mitybos, priežiūros ir vystymosi klausimais. Stengiamės atsakyti į visus tėvams rūpimus klausimus. 

Kokie įsimintiniausi Jūsų darbo su vaikais įspūdžiai? Kokiais momentais Jūs savo darbe būnate laimingiausia?

Įsimintinų įvykių būna daug. Kurį nors vieną būtų sunku išskirti. Laimingiausia būnu tada, kai vaikas pasveiksta arba, kai pavyksta įgyti neramaus, dirglaus, išsigandusio paciento pasitikėjimą ir pasiseka jį gerai apžiūrėti. Dar smagiau, kai mažasis pacientas jau nebebijo gydytojo ir mielai eina į polikliniką.

Kiek vaikučių ir jų tėvelių spėjate pakonsultuoti per 1 dieną?

Per dieną pagal mano darbo grafiką turėčiau konsultuoti 24 pacientus. Vienam pacientui skirta penkiolika minučių. Realiai priimu žymiai daugiau, nes atvyksta ligoniukų, kurių būklė ūmiai blogėja. Kartais papildomai tenka įvertinti pacientui atliktus tyrimus, kad galėtume laiku pakoreguoti gydymą.

Ką daryti jaunoms mamoms, kurioms dėl įvairiausių priežasčių nepavyksta kūdikio maitinti natūraliai? Ar jos gali kreiptis į mūsų polikliniką, kad žindymo specialistės padėtų išmokti žindymo niuansų?

Naujagimį poliklinikoje stebime po to, kai grįžta į namus. Apylinkės gydytoja ar slaugytoja vaikutį turi aplankyti per tris darbo dienas. Taigi, mama jau gimdymo namuose turi būti apmokyta, kaip žindyti vaiką.Ten yra visos galimybės ir personalas, stebintis tiek naujagimį, tiek gimdyvę. Jeigu kyla žindymo problemų vėliau, mes visada stengiamės padėti, nes turime žinių ir patirties. Be to, galime patarti, kaip sklandžiai pereiti nuo žindymo iki maitinimo mišiniais, kokius pieno mišinius rinktis, kada ir kaip pradėti primaitinti vaiką. Kviestume mūsų poliklinikos vaikų ligų gydytojams patikėti savo kūdikių ir vaikų sveikatą, nes visi turime ilgametę ir sėkmingą praktiką.

Tęsinys …

Aukštyn