akiniai knyga

Gerbiama gydytoja, kiek metų dirbate akių ligų gydytoja?

Turiu ilgametę darbo patirtį - virš 30 metų. Savo darbe konsultuoju įvairiausiais akių ligų klausimais, todėl kviečiu pacientus ne tik iš Naujosios Vilnios, bet ir iš kitų Vilniaus miesto ar rajono gyventojų apylinkių. Pacientams reikia turėti siuntimą pas akių ligų gydytoją bei būti apdraustam Socialiniu sveikatos draudimu, - ir jiems bus suteikta nemokama kokybiška akių ligų gydytojo konsultacija.

Kiek šios srities gydytojų konsultuoja Naujosios Vilnios poliklinikoje? Kodėl pacientams rekomenduotumėte rinktis akių ligų gydytojus būtent šioje poliklinikoje?

Šiuo metu mūsų poliklinikoje konsultuoja net 3 akių ligų gydytojos. Galiu akcentuoti, kad čia konsultuoja tikrai mylinčios savo darbą gydytojos, kurios išsiaiškinę kiekvieno paciento akių ligos priežastis, pasiūlys geriausią gydymo variantą.

Ar Jūs konsultuojate suaugusius ir vaikus?

Šiuo metu daugiau konsultuoju suaugusius, kurie kreipiasi dėl įvairių akių ligų tokių, kaip glaukoma, katarakta, trumparegystė ir kt. Taip pat turiu ir vaikų konsultavimo akių ligų klausimais patirtį. Džiaugiuosi, kad mano pacientai yra išsilavinę žmonės, besidomintys įvairiausiomis akių ligų gydymo galimybėmis.

Gydytoja, kokio režimo rekomenduotumėte laikytis tam,kad apsaugotume vaikų akis?

Šiuolaikinių vaikų akys kasdien patiria didelį krūvį. Nuolatinis laiko leidimas prie kompiuterio, planšetės ar mobiliojo telefono turi didelę įtaką regėjimui. Lyginant šiuolaikinių vaikų akių būklę su vaikų pvz. prieš 15-20 metų, mūsų laikų darželinukų ir moksleivių akių būklė yra blogesnė. Klasėse daugiau mokinių, kasdien nešiojančių akinukus dėl trumparegystės. Kitas sutrikimas, yra astigmatizmas, dėl kurio vaikučiams taip pat rekomenduojama nešioti akinius.

Ar egzistuoja rekomendacijos, kiek laiko per dieną vaikui leidžiama skirti televizoriaus žiūrėjimui? Kaip dėl naudojimosi kompiuteriu?

Atsakymas paprastas - kuo mažiau, tuo geriau. Kita vertus, gyvename informacinių technologijų pasaulyje, todėl to visiškai išvengti nepavyks. Kiekvienoje šeimoje dėl vaikų sveikatos reikia surasti visiems priimtiną balansą.

Ar knygų skaitymas kenkia akims? Kokia Jūsų nuomonė apie elektroninių knygų naudą/žalą akims?

Visais laikais žmonės skaitė knygas. Skaitant knygas, rekomenduojama daryti pertraukas. Jei skaitysite elektroninę knygą be pertraukos 3 valandas, akys tikrai pavargs. Skaitant mums visiems įprastas “popierines” knygas, tinkamas ir kokybiškas patalpos apšvietimas labai svarbus.

Savo pacientams dažniau rekomenduojate akinius ar kontaktinius lęšius? Įvardinkite, dėl kokių priežasčių.

Pacientams lęšius arba akinius rekomenduoju pagal poreikį. Nėra vieno visiems vienodai priimtino varianto. Jei pacientui akiniai nepatogu, rekomenduoju kontaktinius lęšius, visada atsižvelgiu į žmogaus gyvenimo būdą. Jei pacientas geba įsidėti kontaktinius lęšius ir laikosi visų higienos taisyklių, nematau kliūčių juos naudoti.

Kokia Jūsų nuomonė apie specialias mankšteles, siekiant sustiprinti vaiko regėjimą? Ar tai efektyvu?

Taip, efektyvu. Įvairios akių mankštelės padeda sustiprinti regėjimo kokybę. Akių ligų gydytojas gali Jums parodyti specialius akių atpalaidavimo pratimus, kuriuos sėkmingai atliksite namuose. Jie nesudėtingi, tačiau veiksmingi.

Ar tikslinga vartoti vitaminus akims?

Taip, maisto papildai (ypač liuteinas) akims rekomenduojami.

Kokia Jūsų nuomonė apie akių operacijas trumparegystės gydymui?

Suprantama, kad kiekvienas žmogus renkasi pagal save, tačiau nereikia pamirši, kad intervencija gali turėti tam tikrų pasekmių. Gydytojas turi įvertinti visus galimus privalumus arba komplikacijas po akių operacijos ir pasiūlyti pacientui efektyviausią sprendimą.

Miela gydytoja, labai ačiū už įdomų pokalbį.