gripas

Ar žinote, kodėl skiepytis nuo gripo reikia jau dabar? Ar žinote, per kiek laiko po vakcinacijos susiformuoja imunitetas šiam virusui?

Daugiausia sergama gripu gruodžio ir sausio mėnesiais (nors tradiciškai gripo sezono pradžia laikoma spalio mėnuo). Yra nustatyta, kad pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas šiam virusui susiformuoja maždaug per 2 savaites. Antikūnų gamyba nėra itin greitas procesas, todėl norint apsaugoti save ir savo šeimą, rekomenduotina skiepytis jau dabar, prieš prasidedant gripo sezonui. Atkreipiame dėmesį, kad čiaudint gripo virusas plinta net 167 km/val. greičiu.

Kokios komplikacijos laukia tų žmonių, kurie nesiskiepija nuo gripo?

Tai gali būti širdies raumens uždegimas (miokarditas), sinusitas, galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimas (meningitas, encefalitas), bakterinės ar virusinės kilmės plaučių uždegimas, inkstų uždegimas, akių uždegimas, žarnyno uždegimas (dažniausiai suserga būtent vaikai). Jei sergate lėtine liga, susirgus gripu, jos eiga gali paūmėti.

Nemokama gripo vakcina gali skiepytis šie asmenys:

• Nėščiosios (tyrimai rodo, kad jokio neigiamo poveikio kūdikiui ar joms pačioms nėra. Kadangi motinos antikūnai perduodami per placentą, skiepai nuo gripo apsaugo vaikučius net ir pirmąjį pusmetį po gimimo);
  • Sergantys lėtinėmis ligomis (vaikai ir suaugusieji);
  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • Gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose.

Reikia akcentuoti, kad gripo virusu dažnai serga vaikai, kadangi jų imunitetas dar nėra iki galo susiformavęs. Tai pasireiškia karščiavimu, sausu kosuliu, raumenų ir galvos skausmais bei silpnumu.

Kodėl nuo gripo rekomenduojama skiepytis kiekvienais metais?

Priežastis paprasta – neįmanoma numatyti, kuri gripo atmaina siautės šį sezoną. Nesvarbu, jei esate pasiskiepiję praeitą rudenį ar žiemą, šįmet gripo viruso atmaina gali būti kita. Yra žinoma, kad A tipo gripo patogenas yra pavojingiausias.

Kadangi ne visi asmenys turi galimybę nemokamai pasiskiepyti gripo vakcina, nes nepatenka į tam tikras rizikos grupes, Naujosios Vilnios poliklinikos gydytojai siūlo tai atlikti už patrauklią kainą, - tik 8,83 € !

Yra žinoma, kad pasiskiepijus gripo vakcina, sergamumas sumažėja net 70 – 90 procentų. Gripo virusas plinta oro lašeliniu būdu ir bendrosios profilaktikos priemonės šiuo atveju nėra itin veiksmingos. Virusas yra atsparus aplinkoje, todėl patekęs ant asmens rankų, lengvai gali išplisti į burną ar akių jungines. Jei vis tik susirgote gripu, nes galbūt per vėlai pasiskiepijote ir antikūnai nespėjo susiformuoti, - patartina neužsiimti savigyda. Rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotus Naujosios Vilnios poliklinikos šeimos ar vaikų ligų gydytojus bei gydymo procesą patikėti būtent jiems.