mening

Žiniasklaidoje pastaraisiais metais daugėja pranešimų apie ypač nemalonius ir net mirtinus meningokokinės infekcijos atvejus. Naujosios Vilnios poliklinikoje jau galite paskiepyti savo vaikus ir net save bei išvengti pavojingos ligos.

Meningokokinė infekcija yra ypač pavojinga vaikučiams iki vienerių metų, nors yra fiksuojami atvejai, kuomet užsikrečia ir vyresni vaikai (iki 5 metų amžiaus). Šios ligos eiga žaibiška. Nuoširdžiai rekomenduojame suspėti paskiepyti vaikutį iki to laiko, kol jis susidurs su ligos sukėlėju. Kuo dažniau vaikas bendrauja su kitais žmonėmis, tuo susidūrimo su užkrečiamomis ligomis tikimybė didėja. Vaikai iki metų serga daug sunkiau, nei vyresni. Ir būtent jiems ypač svarbi vakcina nuo meningokokinės infekcijos.

Kaip pasireiškia meninkokokinė infekcija?

Pirmieji meningokokinės infekcijos požymiai yra panašūs į kitų viršutinių kvėpavimo ligų požymius. Tai karščiavimas nuo nežymios iki aukštos temperatūros, nuolatinis šaltkrėtis, galvos maudimas ir skausmas, raumenų sustingimas, kartais - vėmimas. Vos tik liga ima progresuoti, iškart atsiranda odos bėrimas.

Susirgus rekomenduojame jokiu būdu nesigydyti patiems, nes tai pernelyg pavojinga infekcija, kurios gydymą gali skirti tik gydytojas. Meningokokinė infekcija gydoma antibiotikais, kuriuos skiria Jus gydantis gydytojas. Egzistuoja trys meningokokinės infekcijos formos -  lengva (ūminis nosiaryklės uždegimas), generalizuota - sunki (meningitas, meningoencefalitas) bei reta (pneumonija, endokarditas ir kt.)

Kaip plinta meningokokinė infekcija?

Ši infekcija plinta oro lašeliniu būdu. Inkubacinis laikotarpis gali trukti nuo 1 iki 10 dienų. Jus gali užkrėsti tiek serganis, tiek visiškai sveikas žmogus, tiesiog pernešęs ant savo rūbų meningokokinės infekcijos užkratą. Kaip jau buvo paminėta anksčiau, meningokokine infekcija dažniausiai užsikrečia vaikai, tačiau ir suaugusieji nėra visiškai apsaugoti nuo šios ligos. Jei suaugęs asmuo dažnai serga kvėpavimo sistemos ligomis, nuolat patiria stresą ir jo imunitetas yra nusilpęs, žmogus turi didesnę tikimybę susirgti šia liga.

Ką daryti norint apsisaugoti nuo šios infekcijos?

• dažnai plautis rankas;
  • vėdinti patalpas bei jas valyti;
  • vengti kontakto su čiaudinčiais ir kosinčiais asmenimis.

Jūs galite apsaugoti save ir vaikus pasiskiepydami meningokokinės infekcijos vakcina Naujosios Vilnios poliklinikoje. Vakcinos kaina 97,30 Eur.

Norėdami skiepytis, pirmiausia turite užsiregistruoti ir atvykti pas savo vaikų ar šeimos gydytoją, kuris įvertinęs Jūsų ar vaikučio sveikatos būklę, leis skiepytis. Nelikite abejingi savo ir vaikučių sveikatai!