konkurso laimetoja

Inovatyviausios idėjos sumanytoja ir konkurso #Idėja Naujosios Vilnios poliklinikai 2020 laimėtoja, esanti ir šios medicinos įstaigos pacientė, ponia Nijolė sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie mūsų gydymo įstaigos privalumus ir trūkumus.
Ponia Nijolė jau daugelį metų yra Naujosios Vilnios poliklinikos pacientė. Praeitą savaitę pirmą kartą po Šeimos medicinos centro renovacijos apsilankiusi poliklinikoje, moteris liko maloniai nustebinta. Ponia Nijolė džiaugiasi, kad bendrosios praktikos slaugytojos pas šeimos gydytoją pakviečia kiekvieną pacientą asmeniškai. Slaugytojos kaip įmanoma tiksliai laikosi grafiko. Tai reiškia, jog pacientas, atvykęs pas savo šeimos gydytoją, pas jį patenka laiku. Ponia Nijolė atkreipia dėmesį ir į žalias - raudonas lemputes, kurios šviečia atitinkama spalva, kai gydytojo kabinetas yra laisvas ar užimtas. Moteris džiaugiasi išaugusiu budinčiųjų gydytojų skaičiumi. Ji ypač norėtų padėkoti gydytojai Justinai Katinaitei, kuri gripo epidemijos metu ponią Nijolę maloniai konsultavo ir paskyrė atitinkamą gydymą. Pacientė labai patenkinta ne tik gydytojos profesionalumu, bet ir gebėjimu išklausyti kiekvieną atvykusį pacientą. Apibendrinant galima akcentuoti, jog ponia Nijolė tikisi, kad gydytojų ir bendrosios praktikos slaugytojų darbas taps dar efektyvesnis, o pacientai, nelaukdami eilėse, tiksliai laiku pateks pas savo šeimos gydytoją.
Ponia Nijolė džiaugiasi, kad poliklinikoje prieš keletą mėnesių pradėjo dirbti echoskopuotojas Narimantas Balčiūnas. Moteris sako, kad šiuo metu pakankamai greitai galima atlikti ultragarsinį tyrimą (poliklinikoje atliekami visi vidaus organų tyrimai).
Ponia Nijolė džiaugiasi, kad žmonėms, besiskundžiantiems skrandžio sutrikimais, endoskopiniai tyrimai tapo kur kas greičiau prieinami, nes dirba keli profesionalūs endoskopuotojai.
Poliklinikoje praeitų metų pabaigoje buvo įrengti specialūs keltuvai. Tai didelis privalumas ne tik neįgaliesiems, bet ir vyresnio amžiaus pacientams. Dabar pacientai, turintys judėjimo negalią, be didelių sunkumų gali patekti į bet kurį aukštą ar gydytojo kabinetą. Jiems yra sudarytos puikios sąlygos.
Išvardinusi privalumus ponia Nijolė pamini ir kelis trūkumus: kol kas nesklandžiai veikia elektroninė pacientų registravimosi pas gydytojus programa. Internetu galima užsiregistruoti ne pas visus gydytojus. Norėtųsi, kad internetu būtų galima užsiregistruoti pas bet kurį poliklinikos gydytoją. Pacientė taip pat pasigenda reabilitacijos procedūrų, jau nekalbant apie ilgiausias eiles belaukiant ambulatorinės reabilitacijos. Salytė, kurioje vyksta kineziterapijos procedūros yra pernelyg maža. Būtų nuostabu, jei poliklinikai pavyktų ne tik padidinti fizioterapinių procedūrų įvairovę, bet ir įsigyti pneumokompresijai skirtas kojines ar rankovę. Ateityje norėtųsi ir procedūrų vandenyje…
Ponia Nijolė prisimena, kuomet prieš keletą metų Visuomenės sveikatos centro iniciatyva buvo organizuojamos nemokamos mankštos senjorams. Pašnekovė pamena, kad senjorai noriai susirinkdavo į mankštas, kuriose ne tik sportuodavo, bet ir turėjo galimybę pabendrauti bei turiningai praleisti savo laisvalaikį. Ponia Nijolė tikisi, kad ši iniciatyva bus ateityje atgaivinta. Galbūt tai bus organizuojama būtent Naujosios Vilnios poliklinikos iniciatyva ? Iš pirmo žvilgsnio paprastos mankštos ne tik skatina senjorus judėti, bet ir stiprina Naujosios Vilnios bendruomenę.