Sviesus Andzej

Kaip galima patekti pas masažuotoją mūsų poliklinikoje, jei Jums reikalingi gydomieji masažai? Po kokių ligų ar traumų taikomas gydomųjų masažų kursas? Į ką dera atkreipti dėmesį, siekiant išlikti fiziškai stipriems ir kaip lavinti teisingus fizinės veiklos įgūdžius savo vaikams? Konsultuoja masažuotojas Andžej Radivilovič.

Ką daryti, jei manote, jog kūdikiui reikalingas masažas dėl raumenų tonuso sutrikimų? 

Pirmiausia Jūs su savo vaikučiu apsilankote pas vaikų ligų ar šeimos gydytoją, kuris įvertina kūdikio būklę. Tuomet vaikų ligų gydytojas, esant tam tikroms indikacijoms, siunčia mažylį gydytojo reabilitologo konsultacijai.  Šiuo metu mūsų poliklinikoje dirba dvi gydytojos reabilitologės, todėl vizito ilgai laukti nereikės. Gydytoja reabilitologė profesionaliai įvertins vaikučio būklę, skirs gydymą ir masažų kursą. Jei paskirtas masažų skaičius nepakankamas, kiekvienas pacientas turi galimybę įsigyti šią mokamą paslaugą. Kainos yra tikrai nedidelės ir prieinamos. 

Kaip suaugusieji mūsų poliklinikos pacientai gali patekti į gydomuosius masažus? 

Panašiai, kaip ir vaikai. Tik suaugusieji kreipiasi į savo šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento būklę, skiria siuntimą konsultacijai pas gydytoją reabilitologą. Toliau gydytojas specialistas skiria gydymą ir gydomuosius masažus, jei tai išties reikalinga. Mūsų poliklinikoje dirba trys masažutojai, turintys didelę darbo patirtį. 

Su kokias pacientais dirbate mūsų poliklinikoje? 

Į mus kreipiasi pacientai, kenčiantys nuo pačių įvairiausių ligų ir sveikatos sutrikimų. Dažniausiai tai asmenys su neurologinėmis problemomis arba patyrusieji traumas. Taip pat teikiame masažo paslaugas pacientams, sergantiems kai kuriomis plaučių ligomis. 

Sveikatos sutrikimai, su kuriais susiduriame bene kasdien - skoliozė (stuburo išlinkimas į šoną), stuburo išvaržos, radikulopatija, osteochondrozė, kaulų lūžiai, patempti raiščai, plyšimai ir pan. 

Galime pasidžiaugti, jog dviese su kolege Tatjana Žila dirbame su kūdikiais ir stengiamės pagelbėti dėl raumenų tonuso sutrikimų, displazijos, cerebrinio paralyžiaus. Su suaugusiais pacientais sėkmingai darbuojasi masažuotojas Georgij Bromberg. Kitaip tariant, suaugusiems masažus atlieka trys mūsų poliklinikos masažuotojai, o vaikams - du. 

Kokius dar ypatingus masažus atliekate mūsų poliklinikoje?

Tai vibracinis drenažinis masažas, atliekamas po plaučių susirgimų ir su tuo susijusiu  antibiotikų vartojimu. Atliekant šį masažą pacientai greičiau atsistato, matomi akivaizdūs rezultatai. 

Kokias papildomas priemones naudojate savo darbe? 

Pagrindinis gero masažuotojo darbo įrankis yra rankos. Patirtis. Žinoma, svarbu gebėjimas pajusti, kaip galiu efektyviausiai pagelbėti savo pacientui. 

Kodėl pastaruoju metu ypač daug vaikų, kuriems nustatyta skoliozė - stuburo iškrypimas? Ką reiktų daryti, siekiant tai sustabdyti?

Vaikų gyvenimo stilius labai pasikeitęs - daug laiko praleidžiama mokykloje mokantis, ruošiant pamokas, sėdint prie kompiuterio, planšetės ar telefono. Vaikai nebeina į kiemą žaisti judrių žaidimų, kuomet natūraliai stiprinami raumenys. Yra vaikų, lankančių sporto treniruotes, - tai pagirtina. Likusiems vaikams rekomenduočiau rasti fizinę veiklą, kuri jiems tikrai patiktų bei tuo užsiimti nuolat. Bus stiprinamas taip vadinamas raumenų korsetas, taisyklingai vystysis stuburas, augs fizinis pajėgumas. Jei vaikui ar paaugliui vis tik buvo nustatyta skoliozė, koreguojanti mankšta - puiki išeitis. Procesą išties galima pristabdyti. Šaunu, kuomet aktyvų gyvenimo būdą propaguoja tėvai, užsiima kokia nors fizine veikla, tuomet ir vaikai įsijungia į aktyvų gyvenimo būdą. Jei nėra laiko aktyvesnei veiklai, bent jau pasivaikščiokite lauke spartesniu žingsniu. Juk prevencija - visų svarbiausia!

Aukštyn