kudikelis

Jei Jūsų kūdikis turi raumenų tonuso sutrikimų ar vystosi šiek tiek lėčiau nei bendraamžiai, mes galime Jums padėti! Mūsų poliklinikoje kūdikių masažus atlieka 2 masažuotojai - Andžej Radivilovič ir Tatjana Žila. Tai didelę darbo patirtį sukaupę specialistai, todėl drąsiai patikėkite mažuosius specialiam masažui. Atsižvelgiant į Teritorinių ligonių kasų nurodymus, vaikučiams su raumenų tonuso sutrikimais priklauso 5 nemokami masažai. Esant rimtesnėms indikacijoms, kuomet specialistas įvertina, jog šio skaičiaus nepakanka, galima masažų įsigyti papildomai už labai patrauklią kainą.  

Viena dažniausių kūdikių problemų, kuri yra gana nesunkiai koreguojama, - tai raumenų tonuso sutrikimai. Patyręs reabilitologas gali tiksliai įvertinti kūdikio sveikatos būklę ir skirti reikalingus masažus.

Patekiame preliminarų tvarkaraštį, į ką tėveliai turėtų atkreipti dėmesį, jei jų vaikutis savo amžiuje neatlieka kai kurių fizinių judesių. Planuokite vizitą pas gydytoją:

  • Jei Jūsų kūdikio 1-2 gyvenimo mėnesį galvytė pasukta į vieną ir tą pačią pusę. Kai kūdikį paguldote ant pilvo, jis veidu remiasi į lovą, nes negali  pasukti galvos. 
  • Jei būdamas 3-4 mėn. vaikutis nenulaiko galvytės, visiškai atsisako gulėti ant pilvuko, derėtų pirmiausia pasikonsultuoti savo vaikų ligų gydytoju. 
  • 5-6 mėnesių kūdikis nesėdi, nenori vartytis. Kūnas yra labai įsitempęs arba pernelyg atsipalaidavęs. Paprastai tokio amžiaus vaikutis jau noriai domisi rodomu žaisliuku, tiesiai rankytę link jo. 
  • Jei 7-8 mėnesių vaikutis dar negeba sėdėti pats, abiem rankomis nesiekia žaislo. 
  • Jei 9-12 mėnesių vaikas visiškai nerodo noro ropoti, nestovi, nesistengia žengti pirmųjų žingsnių, nors tėveliai padeda.

Po specialių masažų kurso, raumenų tonuso sutrikimai paprastai išnyksta. Šiuo atveju labiausiai padeda kvalifikuoto specialisto - masažuotojo pagalba. Tėveliams pageidaujant, masažuotojai gali išmokyti masažo pratimų, kuriuos namuose galės atlikti savo kūdikiui. 

Norint patekti į kūdikių masažus, Jums pirmiausia derėtų kreiptis į vaikų ligų gydytoją ar šeimos gydytoją mūsų poliklinikoje. Tuomet vaikutis gali būti siunčiamas pas reabilitologą. Pastarasis, įvertinęs fizinę vaikučio būklę, paskirs reikiamą masažų skaičių. Jei mažasis pacientas nėra Naujosios Vilnios poliklinikos pacientas, tačiau tėveliai pasitiki mūsų masažuotojų kvalifikacija, jie, turėdami reabilitologo siuntimą, gali kreiptis bendrąja tvarka. Šiuo metu didžiausią mažųjų pacientų dalį sudaro būtent mūsų poliklinikoje prirašyti vaikučiai, tačiau yra laukiami ir kiti Naujosios Vilnios mažieji gyventojai. 

Su vyresnio amžiaus vaikais poliklinikoje dirba savo darbą be galo mylinčios kineziterapeutės Rasa Šiugždinytė ir Julija Gdenaš. Šios kineziterapeutės specializuojasi koreguojamųjų mankštų atlikime. Būtent į Rasą ir Juliją kreipiasi tėveliai su mokyklinio amžiaus vaikais dėl iškrypusio stuburo problemų ar netaisyklingos laikysenos. Vaikams su paminėtomis sveikatos problemomis priklauso 5 nemokamos mankštos. Esant indikacijoms, galima papildomai išsipirkti mankštas už labai patrauklias kainas. 

Jei pastebėjote straipsnyje paminėtus požymius, kurie verčia Jus nerimauti, rekomenduojame kreiptis į specialistus. Svarbu sveikatos sutrikimus pašalinti laiku ir neleisti jiems progresuoti. 

Konsultavo gydytoja reabilitologė Eglė Bucevičiūtė

 

Aukštyn