vaikutis

Maloniai kviečiame registruotis į NEMOKAMAS KONSULTACIJAS kūdikių ir vaikų mitybos bei raidos klausimais tel. 852675513 (nuo 8.00 iki 16.30 val.)

 

Miela gydytoja, kokie dažniausi jaunų tėvų klausimai pirmos konsultacijos metu, atvykus pas gydytoja su naujagimiu?

Dažniausias tėvų klausimas vizito metu: Ar mūsų vaikas sveikas? Džiugu, kai galime  atsakyti teigiamai. Paprastai į visus klausimus atsakome individualiai, įsigiliname į kiekvieno vaiko situaciją.  Klausimų būna daug. Pasitaiko ir tokių, į kuriuos sudėtinga atsakyti net didelę patirtį turinčiam vaikų ligų gydytojui.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama pradėti vaikučio primaitinimą košėmis? Atsakyti tiksliai į šį klausima sudėtinga. Kadangi kiekvienas vaikas individualus, tai ir mūsų rekomendacijos gali skirtis. Norėčiau pacituoti vaikų gastroenterologo docento Vaidoto Urbono žodžius: “Galima viskas, kas neuždrausta”. Košę galima pradėti duoti 4-6 mėnesių kūdikiui Jei vaikutis alergiškas, košę įvedame vėliau, jei stipriai atpilinėja - anksčiau. Nepamirškime, kad egzistuoja savotiškos mitybos mados ir nuolat besikeičiantis požiūris į mitybą bei tėvų teisė į pasirinkimą.

Kuo svarbi dienotvarkė kūdikių ir vaikų gyvenime? Kiek valandų per parą rekomenduojama miegoti kūdikiams? Kiek valandų mokyklinio amžiaus vaikams?

Naujagimiai dienotvarkę renkasi patys. Būdrauja ir miega tada, kada nori. Motinai reikia vaiką pamaitinti ir, esant reikalui, nuraminti. Vėliau vaikutis auga, vystosi, šiek tiek prisitaiko prie šeimos poreikių. Miega mažiau, daugiau būdrauja. Jeigu naujagimis miega beveik ištisai, išskyrus valgymui skirtą laiką, tai vėliau tas laikas trumpėja. Pasiekęs 1 metų amžių, miega 2-3 kartus per dieną. Vėliau 2 kartus, darželinukai - 1 kartą per dieną. Vyresni vaikai dieną nemiega, bet turėtų išsimiegoti naktį. Jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai 9 val. vakaro jau turėtų būti lovose, vyresni vėliau. Miego trukmė priklauso nuo vaiko poreikių. Vieni miega trumpiau, kiti ilgiau. Vaikui labai svarbu pakankamai pailsėti. Jei vaikas dieną piktas, irzlus, galima įtarti, kad jam trūksta miego. Miegas ypač reikalingas judriems ir nerimstantiems vaikams, nes jie greičiau pavargsta.

Ar rekomenduotumėte vaikams iki vienerių metų amžiaus lankyti muzikos ar kitus lavinamuosius užsiėmimus?

Vaiką iki metų amžiaus dažniausiai pajėgūs lavinti tėvai ar artimos aplinkos žmonės: seneliai, broliai, sesės, dėdės, tetos. Tai visiems teikia daug džiaugsmo, o vaikutis išmoksta tai, ką gali išmokti pagal savo amžiaus ypatybes. Be to, sumažėja  kontakto su sergančiais tikimybė. Vaikučiui augant, bręsta jo nervų sistema ir jis gali išmokti vis daugiau. Jeigu mamytės norėtų papildomai lavinti vaiką, turi tam laiko ir papildomų lėšų, kodėl gi ne...Tai įdomesnis laiko praleidimo  būdas, gyvas bendravimas su bendraamžiais ir bendraminčiais, kuris pastaruoju metu labai populiarus jaunų mamyčių tarpe.

Bus daugiau

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujosios Vilnios poliklinikoje,
adresu V. Sirokomlės g. 8, Vilnius. Naujosios Vilnios Naujininkų ir Salininkų klinikos
šeštadieniais nedirba.Aukštyn