VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika pradėjo teikti Ambulatorinės slaugos paslaugas mūsų gydymo įstaigos pacientams, kuriems reikalinga priežiūra namuose.

Į namus pas pacientus vykstančios slaugytojos turi ilgametę darbo patirtį ir yra pasiruošę suteikti reikalingą pagalbą. Šiuo metu Ambulatorinės slaugos paslaugas teikiančią komandą sudaro bendrosios praktikos slaugytojos ir jų padėjėjos. Aptarnaujami pacientai, prisirašę prie Naujosios Vilnios ir Naujininkų klinikų. Slaugytojos pas pacientus nuvyksta naujais, saugiais automobiliais, apsirūpinę reikalingomis medicininėmis priemonėmis bei įranga. Bendrosios praktikos slaugytojos, atvykusios į paciento namus ne tik suteikia paskirtas paslaugas, bet ir konsultuoja artimuosius paciento slaugos/priežiūros klausimais.

Jei Jums ar Jūsų artimajam reikalingos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris parašys siuntimą joms gauti.

Kas turi teisę gauti nemokamas Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose?

1. Vaikai, turintys negalią, t. y. asmenys iki 18 metų, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;

2. suaugę asmenys, turintys negalią, t. y. asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis arba nuolatinės priežiūros I lygio poreikis, didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;

3. senyvo amžiaus asmenys, t. y. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo. Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis gydytojas arba šeimos gydytojas, arba slaugytojas;

4. pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo, ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (turi būti pateikta užpildyta Bartelio indekso nustatymo lentelė su išvada). Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas;

5. pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Namuose nemokamai teikiamos šios paslaugos:

1. gydančiam gydytojui raštu paskyrus savarankiškai teikia slaugytojas (dėl šių paslaugų namuose gavimo kreiptis į šeimos ar vidaus ligų gydytoją):
vaistų suleidimas – injekcijos (į veną, raumenis, paodį, odą) ir lašelinės infuzijos;
diagnostinės procedūros: kraujo paėmimas tyrimams, šlapimo paėmimas laboratoriniam ištyrimui, išmatų paėmimas laboratoriniam ištyrimui, skreplių paėmimas laboratoriniam ištyrimui, elektrokardiogramos (EKG) užrašymas;
pragulų priežiūra;
šlapimo pūslės kateterizavimas ir priežiūra;
rektalinių žvakučių įdėjimas;
enterinis maitinimas;
zondų įkišimas (gleivių išsiurbimas);
gydomoji vonelė, ledo pūslės uždėjimas, šildyklės uždėjimas, pavilgų dėjimas, kompreso uždėjimas, tepalų naudojimas.

2. gydančiam gydytojui kontroliuojant savarankiškai teikia slaugytojas (dėl šių paslaugų namuose gavimo kreiptis į šeimos ar vidaus ligų gydytoją):
žaizdų priežiūra.

3. savarankiškai teikia slaugytojas (dėl šių paslaugų namuose gavimo kreiptis į šeimos ar vidaus ligų gydytoją):

dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūra;
drenų priežiūra;
šlapinimosi reflekso skatinimas;
vaistų vartojimo administravimas;
arterinio kraujo spaudimo matavimas;
pulso skaičiavimas;
konsultavimas slaugos, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais.

4. savarankiškai teikia slaugytojo padėjėjas, nesant slaugytojo padėjėjo paslaugas savarankiškai teikia slaugytojas (dėl šių paslaugų namuose gavimo kreiptis į šeimos ar vidaus ligų gydytoją):

pakišamųjų indų naudojimas;
asmens higienos paslaugos.

5. prižiūrint slaugytojui teikia slaugytojo padėjėjas, nesant slaugytojo padėjėjui paslaugas savarankiškai teikia slaugytojas (dėl šių paslaugų namuose gavimo kreiptis į šeimos ar vidaus ligų gydytoją):

kūno temperatūros matavimas;
asmens higienos paslaugos.

6. Esant reikalui, vienišų asmenų duomenys perduodami į Socialinės paramos skyrių.