Apie pacientams teikiamas patogias ir prieinamas galimybes akių ligas gydytis VšĮ Naujosios Vilnios poliklinikoje, pasakoja gydytoja oftalmologė Nomeda Šoblinskienė. 

Papasokite apie modernią diagnostinę apartūrą akių ligoms diagnozuoti.

Poliklinikos Akių ligų kabinetas aprūpintas modernia aparatūra - kompiuteriniu refraktometru galima tiksliai ištirti akių laužiamąją galią; biomikroskopu - akies priekines ir gilesnes terpes; nekontaktiniu ir kontaktiniu būdu išmatuoti akių spaudimą, kompiuteriniu perimetru ištirti regėjimo lauką. Visa paminėta aparatūra padeda nustatyti ir stebėti kataraktą, glaukomą, tinklainės ligas bei kitą patologiją. Mūsų gydymo įstaigoje turime visas galimybes laiku diagnozuoti akių ligas bei jas gydyti. 

Kokios akių ligos šiuo metu dažniausios suaugusiųjų, vaikų ir paauglių tarpe? 

Į polikliniką ateinantys pacientai dažniausiai skundžiasi pablogėjusia rega, akių nuovargiu, skausmu. Neretai pagrindinė problema būna netinkami akiniai toliaregystei, trumparegystei ar astigmatizmui gydyti ir koreguoti. Po išsamių tyrimų gali būti nustatyta ir katarakta, padidintas akių spaudimas ar tinklainės degeneraciniai pakitimai. Vaikų ir paauglių amžiaus grupėse dėl per didelio krūvio akims vystosi progresuojanti trumparegystė. 

Kas tai yra astigmatizmas? Kodėl šį sutrikimą turi vis daugiau vaikų? Kaip jį gydyti? 

Astigmatizmas - tai tokia akies būklė, kai skirtingose akies ašyse laužiamoji galia yra skirtinga, pavyzdžiui, vertikaliai - 3,0 dioptrijos, o horizontaliai - 1,0 dioptrija. Dažniausiai tai lemia įgimta ragenos forma, jos išgaubtumas. Anksčiau, kai nebuvo kompiuterinės diagnostikos galimybių, tikslų astigmatizmą ir jo kilmę nustatyti buvo sunku. Būtent todėl gali atrodyti, kad anksčiau astigmatizmas buvo rečiau nustatomas. Paprastai astigmatizmas koreguojamas specialiu cilindriniu stiklu, tuomet pacientas mato gerai. Esant nediagnozuotam astigmatizmui, akis ypač vargina darbas kompiuteriu, todėl būtina įsigyti tinkamus akinius. Jei ligoniui nustatomas aukšto lygio astigmatizmas, galima daryti lazerinę korekciją. 

Ar egzistuoja statistika, kiek tūkstančių žmonių Lietuvoje kasdien nešioja akinius ar kontaktinius lęšius? Kaip kuo ilgiau išsaugoti sveikas akis? 

Manau, kad nėra tikslios statistikos, kiek žmonių Lietuvoje nešioja akinius ar kontaktinius lęšius. Mano manymu, daugiau nei pusei Lietuvos gyventojų tenka pastoviai ar laikinai naudotis akiniais ar kontaktiniais lęšiais. Tai jokiu būdu nereiškia, kad akys yra nesveikos. Dažnu atveju akims tiesiog reikia pagalbos. Regėjimas priklauso nuo daugelio veiksnių - mitybos, dienos režimo, darbo specifikos, bendrų ligų. Laikantis akių ligų gydytojų rekomendacijų galima akivaizdžiai pagerinti regėjimą.

Kokios yra vyresnio amžiaus žmonių dažniausios akių ligos? Į kokius simptomus reiktų atkreipti dėmesį ir nedelsiant kreiptis į akių ligų gydytoją? 

Vyresniame amžiuje keičiasi lęšiuko elastingumas, todėl reikalingi akiniai skaitymui. Taip pat gali pradėti vysytytis katarakta - lęšiuko drumstėjimas. Dėl kitų viso organizmo ligų, genetikos ar amžiaus gali padidėti akių spaudimas, išsivystyti glaukoma. Dėl kraujotakos sutrikimų gali pradėti vystytis tinklainės patologija bei su amžiumi susiję degeneraciniai pakitimai. Jei vargina akių skausmai, pablogėja rega, kreivinasi linijos ar atsiranda tamsios dėmės prieš akis, derėtų kreiptis į Akių ligų specialistą. 

Ar tiesa, kad šviečiant ryškiai saulei būtina nešioti saulės akinius? Kaip ryški saulės šviesa gali pakenkti regėjimui? Ar dėl to vėliau gali išsivystyti katarakta ar glaukoma? 

Šviečiant ryškiai saulei, rekomenduojama nešioti saulės akinius. Jaunystėje tinklainė pajėgi “susitvarkyti” su ultravioletinių spindulių poveikiu, bet su amžiumi šios galimybės mažėja. Organizmas pats ima saugotis nuo kenksmingo UV poveikio - pradeda drumstėti lęšis, ilgainiui išsivysto katarakta. Tuo tarpu ,tiesioginio poveikio glaukomos išsivystymui saulės spinduliai neturi.

Ar mūsų poliklinikoje yra laukimo eilės? Tarkime, tėveliai nori patikrinti vaiko regėjimą. Ar jie pirmiausia turi kreiptis į šeimos ar vaikų gydytoją ir gauti siuntimą?

Rekomenduoju iš anksto planuoti vizitus pas okulistus ir atvykti tiksliai nurodytu laiku, nes akių ligų gydytojų užimtumas yra išties didelis. Norint patekti pas oftalmologą, reikia pirmiausia kreiptis į šeimos ar vaikų ligų gydytoją ir gauti siuntimą. Turėkite siuntimą, rezervuokite datą ir laiką, ir Jūsų akimis nepriekaištingai pasirūpinsime!

 
Registracija pas gydytoją - esveikata.lt

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujininkų klinikoje,
adresu Dariaus ir Girėno g. 18, Vilnius. Naujosios Vilnios ir Salininkų klinikos šeštadieniais nedirba.

Užpildykite klausimyną apie polikliniką
thank10