ŠIUOLAIKINĖS KONTRACEPCIJOS PRIEMONĖS

Kontracepcija – tai būdai ir priemonės skirtos apsisaugoti nuo netikėto, neplanuoto nėštumo. Pagrindiniai kontracepcijos priemonių tipai:

1. Barjerinė kontracepcija – tai priemonės, kurios blokuoja spermos patekimą į makštį ir taip apsaugo nuo nėštumo. Prezervatyvas – vienintelė barjerinė priemonė, kuri apsaugo ir nuo neplanuoto nėštumo, ir nuo lytiškai plintančių infekcijų. Efektyvumas priklauso nuo vartotojo žinių ir įgūdžių, 95–98 proc. Kitos barjerinės priemonės – diafragma, gimdos kaklelio gaubtuvėlis.

2. Hormoninė kontracepcija (parduodama tik su gydytojo receptu) – tai sintetinių moteriškų hormonų priemonės slopinančios ovuliaciją, tirštinančios gimdos kaklelio gleives ir taip apsaugančios nuo neplanuoto nėštumo.

2.1.  sudėtinės hormoninės tabletės – geriamos kasdien nuo pirmos mėnesinių dienos 21 dieną Jei tabletės vartojamos reguliariai, veiksmingumas siekia 99,7 proc.;

2.2. pleistras – klijuojamas ant moters pilvo, sėdmenų, liemens ar peties. Kontraceptinį pleistrą reikia keisti kas savaitę tris savaites. Tinkamai naudojant, efektyvumas 99,7 proc.;

2.3 žiedas – dedamas į makštį vieną kartą per mėnesį ir laikomas tris savaites. Naudojamas teisingai  garantuoja didesnį nei 99,7 proc. veiksmingumą;

2.4. hormonų injekcija – injekciją į raumenį atlieka gydytojas 1 kartą per 3 mėnesius. Injekcijos kartojamos reguliariai kas 3 mėnesius. Efektyvumas siekia 100 proc.;

2.5. implantas - gydytojas įdeda po žasto oda, poveikis trunka 3 metus. Efektyvumas 99–100 proc.;

2.6. spiralė – gydytojas įdeda hormonų spiralę į gimdą, ir ji saugo nuo neplanuoto nėštumo 3–5 metus. Efektyvumas 99,8 proc. 

3. Gimdos spiralė – tai mažas T formos įtaisas, kurį į gimdą įdeda gydytojas. Spiralė gali likti gimdoje 5–8 metus. Efektyvumas 97–99,4 proc.

4. Skubioji kontracepcija – arba kitaip ,,kito ryto” tabletė (parduodama be receptor), naudojama norint išvengti nėštumo, kai lytiniai santykiai vyko be apsaugos arba plyšo prezervatyvas, ar buvo klaidų naudojant kitas kontracepcijos priemones. 

5. Spermicidai – tai trumpo veikimo cheminės kontracepcijos priemonės - žvakutės, gelis, tabletės, putos, kurios prieš lytinį aktą dedamos į makštį. Parduodamos be recepto. Efektyvumas 79–82 proc.

Labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu ir pasirinkti Jums labiausiai tinkamą kontracepcijos būdą ar priemonę. 

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Vilniaus miesto savivaldybė vieną kartą per kalendorinius metus gali skirti tikslinę pašalpą iki 165 Eur kontraceptinių priemonių įsigijimui šeimai, patiriančiai socialinę riziką, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 352 Eur, vieno gyvenančio asmens – 440 Eur.

Visą informaciją apie tikslinių pašalpų skyrimą rasite internetinėje svetainėje www.vilnius.lt, skiltyje „Paslaugos“ „Norint gauti socialinę išmoką/paramą“ → „Pašalpos ir kompensacijos“ arba paskambinus telefonu 8 700 35545.

 

 

 

 

Registracija pas gydytoją - esveikata.lt

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujininkų klinikoje,
adresu Dariaus ir Girėno g. 18, Vilnius. Naujosios Vilnios ir Salininkų klinikos šeštadieniais nedirba.

Užpildykite klausimyną apie polikliniką