vlk_logoLietuvoje jau kuris laikas žingsnis po žingsnio diegiamas giminingų diagnozių grupių (DRG) metodas stacionarinių paslaugų išlaidoms apmokėti. Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu šį darbą organizuoja Valstybinė ligonių kasa.

Reikšminga naujovė: nuo šių metų balandžio 1 dienos visose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose vietoj 10-tos redakcijos Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos (TLK-10) bus pradėta naudoti šios klasifikacijos Australijos modifikacija (TLK-10-AM). Tai reiškia, kad nuo balandžio 1-osios visose gydymo įstaigose pildant medicinos dokumentus (popierinius ir elektroninius) ar pacientui išrašant kompensuojamuosius vaistus vietoj ligos kodo pagal TLK-10 bus nurodomas ligos kodas pagal TLK-10-AM klasifikaciją.

Naujoji klasifikacija leis gerokai tiksliau nurodyti pacientų klinikines diagnozes, tikslesnė, išsamesnė turėtų tapti ligų statistika. Tokia klasifikacija būtina ir stacionarinių bei dienos chirurgijos paslaugų grupavimui pagal giminingų diagnozių grupes, kad būtų galima tiksliau apmokėti šių paslaugų išlaidas.

Siekdama kuo geriau supažindinti sveikatos priežiūros įstaigas su naujovėmis Valstybinė ligonių kasa jau nuo praėjusių metų pabaigos rengia susitikimus su gydymo įstaigų vadovais, medikais. Šią savaitę vyksta teritorinių ligonių kasų organizuoti susitikimai su gydymo įstaigų atstovais, – kad kuo sklandžiau būtų pereinama prie naujos ligų klasifikacijos. Dėl to, dėl stacionarinių paslaugų apmokėjimo pagal DRG metodą diegimo kovo 31-ąją 11 val. į Valstybinę ligonių kasą (Europos a. 1, Vilnius) kviečiami pasitarti stacionarinių ir dienos chirurgijos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų vadovai.

Su TLK-10-AM, taip pat su Kodavimo standartais bei Medicininių intervencijų klasifikacija galima susipažinti Valstybinės ligonių kasos parengtame elektroniniame vadove adresu http://ebook.vlk.lt, visos gydymo įstaigoms šį elektroninį vadovą jau gali atsisiųsti. Be to, TLK-10-AM knygą  jau yra išleidusios  leidyklos  UAB „Vaistų žinios“  bei UAB „Eugrimas“.

Visos šios naujovės bei permainos, nors pradžioje ir pareikalausiančios daugiau pastangų, tampa svarbiu žingsniu priekin ir sveikatos priežiūros įstaigoms, ir ligonių kasoms, o svarbiausia – turi pasitarnauti žmonių sveikatos labui.

Valstybinė ligonių kasa

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujosios Vilnios poliklinikoje,
adresu V. Sirokomlės g. 8, Vilnius. Naujosios Vilnios Naujininkų ir Salininkų klinikos
šeštadieniais nedirba.Aukštyn